Beroun s dětmi

Jedná se bezesporu o krásné město, které nabízí spoustu důvodů, proč ho navštívit. Já jsem Beroun s dětmi navštívila několikrát a vždy jsme tu našly nové způsoby, jak se zabavit. Chcete vědět, jaké? Tak se nato pojďme podívat.

Berounská radnice, náměstí v Berouně, budova se světlou fasádou, českou vlajkou a berounskou vlajkou
Radnice na náměstí

Krom toho, že je berounské náměstí půvabné, nachází se nedaleko něho Geopark Barrandien. Které dítě, a popravdě i dospělý, by netoužilo po zhlédnutí Cesty do pravěku po vlastním trilobitovi? Zde si můžete své sny splnit. Nejen, že se dozvíte mnoho zajímavého o nejrůznějších nerostech, ale pokud budete trochu šikovní, naleznete si i vlastní zkamenělinu, kterou si můžete odnést domů. Jako bonus jsou tu jednoduché, ale zábavné prvky pro děti. Za rodinné vstupné pohybující se kolem 20 Kč návštěva rozhodně stojí.

Geopark Barrandien, kovaná železná brána s trilobitem, Muzeum Českého krasu ve Středočeském kraji
Geopark Barrandien

A znáte pohádky o medvíďatech Kubovi, Matějovi a Vojtovi? Samozřejmě, tenhle Večerníček děti milují! Kubu a Matěje stále naleznete na berounské Městské hoře, kde se krom jiného nachází i hezké hřiště a stánek s občerstvením. Kdo ocení výhled do kraje a nevadí mu nějaký ten schod, určitě navštíví rád i místní rozhlednu.

Pohled na Městskou horu z berounského náměstí
Rozhledna na Městské hoře, kde mimo jiné najdete i pohádkové médi.

Procházka podél Berounky skýtá mnoho půvabných výhledů. Komu se nechce vydat po cyklostezce například až ke koním, může se zastavit na hřišti ve tvaru pirátské lodi, nebo zavítat na dopravní hřiště, které se nachází hned vedle kempu se stánkem s občerstvením a toaletami. Výhodou je i přítomnost houpaček, kolotoče a prolézaček.

Hřiště ve tvaru pirátské lodi na břehu Berounky. Jak si užít Beroun s dětmi.
Hřiště ve tvaru pirátské lodi na břehu Berounky

Pokud tedy plánujete výlet do Berouna a obáváte se, že by to vaše děti nudilo, tak tyto obavy jsou zcela liché. Vždy narazíte na nějaké prvky, kde se děti vyřádí dosyta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *