Levandulová tinktura

Levandulová tinktura je snad ještě jednodušší na výrobu, než levandulový olej. Stačí ustřihnout několik soukvětí. Celá je umístíme do uzavíratelné skleničky a zalijeme buď vodkou, nebo Alpou.

Levandulová tinktura v počáteční fázi, kdy jsme levanduli zalili Alpou.
čerstvě naložená levandule

Necháme několik dní v temnu louhovat, pouze pravidelně každý den lehce protřepeme. Zhruba po týdnu až dvou vyluhovaná soukvětí vyndáme a zbyde nám voňavá levandulová tinktura.

A k čemu tuto tinkturu využít? Nám se osvědčila na štípance od komárů, nevítaný pupínek na tváři i dcerčino ouško, které po návratu od moře začalo pod náušnicí nepěkně mokvat. Momentálně se nacházíme i v testovací fázi účinku na babiččina bolavá záda. Vždy je ovšem potřeba užívat opatrně s ohledem na možnou alergickou reakci či jiné nežádoucí účinky.

Levandulová tinktura se po pár dnech vylouhuje a ztmavne
a po pár dnech již mění tinktura barvu

Prohlašujeme, že autor ani provozovatel tohoto webu nepřebírá zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod uvedených v tomto článku. Ačkoli jsou recepty, rady nebo léčebné metody popsané v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat po konzultaci s Vaším lékařem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *