Lázně Bělohrad

Malebné podkrkonošské městečko Lázně Bělohrad proslulo především svými slatinnými lázněmi, ale určitě stojí za návštěvu i z mnoha dalších důvodů. Někteří z vás si ho mohou vybavit jako rodiště K.V. Raise, jehož Zapadlé vlastence patrně pamatujete z povinné četby.

Lázně Bělohrad, areál lázní, vysoká borovice, kašna uprostřed, spojovací můstek
Areál lázní

V Lázních Bělohrad se nachází několik parků, z nichž nejrozsáhlejší je lázeňský park Bažantnice. Ten se obvykle koncem června promění ve strašidelnou Bažantnici plnou pohádkových bytostí i příšer. Budete je potkávat po celou cestu vedoucí až ke kostelíku na Byšičkách, jenž je znám díky Svatební košili Karla Jaromíra Erbena.

Kdo má rád sportovní vyžití, tomu přijde vhod 18jamkové minigolfové hřiště za lázeňským hotelem Anna Marie, či blízké tenisové kurty. Pokud preferujete procházky, doporučuji návštěvu rybníku Pardoubek, zvaného místními Parďas. Okolo něho vznikla stezka lemovaná dřevěnými sochami ďasů, vodníků, čertů, vodních panen a různých živočichů, jejíž součástí jsou i tři hřiště pro děti. Pokud hledáte více povyražení v okolí, pak navštivte také Trosky a hrad Pecka.

Lázně Bělohrad možná nepatří k nejvýznamnějším turistickým cílům. Rozhodně se však jedná o půvabné městečko, jehož návštěva pohladí po duši.

Památník Karla Václava Raise. Světlá budova s antickými sloupy, velkými okny a zelenou střechou uprostřed parku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *