Jihlavská ZOO

Již dříve jsem slyšela, že jihlavská ZOO je menší, ale velmi hezká. Proto, když se nám naskytla příležitost, stala se tato zoologická zahrada jedním z našich výletních cílů.

Jihlavská ZOO, plánek zoologické zahrady v Jihlavě, umístění jednotlivých zvířat
ZOO Jihlava není úplně rozlehlá, ale i tak tu najdete spoustu zvířat

Výhodou ZOO Jihlava oproti té pražské je, že okolo klecí obvykle nejsou keře, takže na zvířata dobře vidí i menší děti. Velmi se nám líbily jednotlivé specializované expozice, jako například pavilon gibonů, za kterými můžete vylézt na vyhlídku a pobavit se jejich kousky. Také tropický pavilon je opravdu hezky uspořádaný, dokonce je tu naaranžován i vrak malého letadla.

Co oceníte při návštěvě s dětmi, je několik hřišť, která jim zabrání začít se při prohlídce zvířátek nudit. A možnost krmení koz granulkami za pět korun z automatu přímo ve výběhu je také zajímavým zpestřením.

Jedna z mála věcí, v čem jihlavská ZOO pokulhává, je krmení vašich „zvířátek“. Moje děti dostaly chuť na krokety se smaženým sýrem. Oba produkty byly bohužel nevalné chuti, neboť, jak jsme se náhodně dozvěděly, když stejný pokrm reklamovala paní před námi, jsou vyráběny z mražených polotovarů. Na druhou stranu je potěšující, že se zde používají plastové kelímky s potisky zvířátek, které dostanete za vratnou zálohu. Následně je buď můžete vrátit, nebo si je nechat jako milý suvenýr.

Celkově se nám návštěva moc líbila a odvezly jsme si odsud spoustu pěkných zážitků. Za zmínku stojí i to, že alespoň u některých zvířat je tu myšleno i na nevidomé, kteří si mohou osahat například maketu tygří tlapy či jazyka, nebo nohu pelikána.

Tygr sumaterský, obrázek tygra, odlitek tlapy, jihlavská ZOO myslí i na nevidomé

Mimochodem, nedaleko ZOO Jihlava se také nachází Třebíč a její opati, rabíni a spousta zábavy pro děti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *